زمان خرید کندوی عسل

زمان خرید کندوی عسل چه موقعی از سال است؟ آیا زمان در میزان برداشت عسل تولیدی اثر دارد؟
هر کاری موقعی دارد. برخی کارها در فصل خاصی باید انجام شود و توصیه می شود، به جز آن زمان ها مگر وقتی ناچار هستید اقدام نکنید. زیرا خرید در زمان های نا مناسب حتماً ریسک بالایی دارد.
زمان خرید کندوی عسل هم وقتی است که همه لارو ها و زنبور های قبلی مرده اند و جمعیت کندو جوان می باشد. این زمان در ایران ماه آخر زمستان و اوایل بهار می باشد.
مسلماً زنبور های جوان و نیز ملکه ای که می تواند از ژل رویال طبیعی یا شهد گل ها تغذیه کند، حتماً کیفیت عسل را بالا می برد.
زمان های دیگر مثل اواسط تابستان اصلاً مناسب خرید کندوی عسل به خصوص برای افراد تازه کار نیست. البته در برخی مناطق هم خرید در ماه نوروز مناسب نیست.

زمان خرید کلنی و کندوی عسل

با توجه به اینکه زمان خرید کلنی و کندوی عسل می تواند در موفقیت در پرورش زنبورعسل نقش زیادی داشته باشد، بنابراین خریداران باید دقت لازم را در این زمینه داشته باشند.

در زمانی که یک فرد تازه کار اقدام به خرید کندوی عسل برای شروع کار پرورش زنبورعسل می کند باید برخی از نکات را مدنظر قرار دهد تا بتواند یک شروع خوب داشته باشد.
رعایت زمان مناسب برای خرید کندوی عسل و به عبارتی کلنی زنبورعسل یکی از موارد مهم به شمار می آید. چون در صورتی که انجام خرید در زمان مناسب انجام نگیرد به احتمال قوی شخص متحمل ضرر و زیان خواهد شد.

بهترین زمان خرید کندو
در کشور ما ایران به دلیل اینکه در بسیاری از مناطق در فصول سرد سال از جمله پاییز و زمستان، میزان شهددهی طبیعت بسیار کم می باشد، زنبورهای عسل در کندو می مانند و از ذخیره ای که در داخل کندو وجود دارد برای تغذیه استفاده می کنند.
در صورتی که در این مواقع از سال نتوان از کندو به درستی مراقبت کرد بیشتر جمعیت کلنی از بین خواهد رفت. بنابراین بهترین زمان برای خرید کلنی زنبورعسل برای تازه کاران و همینطور سایر زنبورداران زمانی است که سختی این فصول طی شده اند و با گرم شدن هوا کلنی آماده جمع آوری شهد است.
خریداران محترم می توانند برای داشتن یک خرید موفق به سایت شرکت رودین مراجعه کرده و با مشاوران فروش این شرکت ارتباط برقرار نمایند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید