شبکه مانع ملکه افقی دومنظوره | فروش مانع ملکه میله ای

انواع شبکه مانع ملکه افقی عرضه شده در شرکت رودین به یک مدل مانع ملکه فلزی و دو مدل پلاستیکی تقسیم می شود که مدل پلاستیکی آن عبارتند از مانع ملکه دومنظوره و شبکه مانع ملکه میله ای افقی.

یکی از ادوات مهم در زنبورداری مدرن، ابزارهای حبس ملکه هستند که در ادامه این مقاله با انواع شبکه مانع ملکه افقی پلاستیکی مجموعه ما آشنا خواهید شد.

ابتدا کلیپ زیر را که توسط واحد رسانه و گرافیک شرکت رودین تهیه گشته است را مشاهده کنید تا با انواع شبکه مانع ملکه ما آشنا شوید:

شبکه مانع عبور ملکه

در زمانی که در زنبورداری فعالیت دارید، در دفعات مختلف احتمالاً نیاز به این پیدا می کنید که بچه زنبورها را به کندو ها و خانه جدیدشان انتقال دهید. برای این کار توری بچه گیر نیازتان می شود.

در زنبورداری ابزار های دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرد، مثلاً سوزن و یا پنس مخصوص که میله ای فلزی با یک سر پهن شبیه به قاشق می باشد.

آیا با شبکه مانع ملکه و کاربرد آن در زنبورداری مدرن آشنایی دارید؟ آیا زمان استفاده از آن و چگونگی انتخاب نوع مناسب آن را می دانید؟

خب ابتدا باید بگوییم که شبکه مانع ملکه صفحه ای است که اغلب از جنس پلاستیک بوده و در ابعاد استاندارد برای کندوهای مختلف ساخته می شود.

شبکه مانع عبور ملکه دارای سوراخ هایی است که تنها زنبورهای کارگر می توانند از آن رد شوند و امکان عبور به ملکه و زنبورهای نر نمی دهد.

بدین ترتیب با استفاده از شبکه مانع، ملکه در محل مدنظر زنبوردار در کندو حبس شده و اجازه تخم ریزی در دیگر مناطق کندو را ندارد.

شبکه مانع عبور ملکه

استفاده از شبکه مانع ملکه مزایای زیادی دارد مانند:

  • محدود شدن تخم ریزی در کلنی ها
  • مصرف عسل کمتر در کندوها و در نتیجه ذخیره بیشتر آن
  • امکان تعویض ملکه
  • تولید ملکه و تولید ژله رویال و عسل طبیعی
  • کنترل بچه طبیعی در کندوها
  • جداسازی نرهای نژادهایی که خالص هستند برای حفظ نژاد و لاین

شبکه مانع ملکه افقی دومنظوره

همانطور که در ویدئوی بالا دیدید، شبکه های مانع ملکه به دو دسته افقی و عمودی تقسیم می شوند. شبکه های مانع عبور ملکه عمودی بصورت ایستاده و عمود بر کندو قرار می گیرند تا ملکه در همان کندو اجازه آمد و شد نداشته باشد.

خرید شبکه مانع ملکه افقی

اما مانع ملکه افقی اجازه رفتن به طبق و یا نیم طبق های بالا را به ملکه نمی دهد و در همان طبقه محبوس می کند. بدیهی است که برای حبس کامل ملکه در تعدادی قاب در یک طبق یا جعبه بایستی هم از توری مانع ملکه افقی و هم شبکه مانع ملکه عمودی استفاده کنید.

حال توری مانع ملکه افقی دومنظوره چیست؟ این محصول یکی از مدل های مانع ملکه است که بصورت افقی بوده و برای دو مدل کندو کاربرد دارد و به آن دومنظوره می گویند.

شبکه مانع ملکه افقی دو منظوره مناسب کندوهای لانگستروت است اما اگر قسمت کناری این محصول را که در تصویر زیر مشخص شده جدا کنید برای کندوهای مربعی نیز قابل مصرف می شود.

اگر به عکس آن دقت کرده باشید می بینید که در اطراف آن جای 8 میخ تعبیه شده تا آن را به کندو محکم کنید و اجازه فرار به ملکه ندهید.

ابعاد شبکه مانع ملکه دومنظوره

برای خرید شبکه مانع ملکه افقی دو منظوره و همچنین شبکه مانع ملکه میله ای روی دکمه زیر کلیک کرده و از فروشگاه شرکت رودین آن را تهیه نمایید:

فروش اینترنتی شبکه مانع ملکه افقی میله ای

ادوات و ابزارهای مورد استفاده در زنبورداری از طریق سایت های اینترنتی هم به فروش می رسند تا زنبورداران را از مراجعه حضوری به مراکز عرضه آنها بی نیاز کنند.

این روزها روی هر محصولی که دست می گذارید، امکان فروش اینترنتی آن نیز فراهم شده است و از طریق سایت های بسیاری هم در حال عرضه می باشد.

ادوات و ابزارهای زنبورداری هم جزو محصولاتی هستند که فروش آنها از طریق سایت های اینترنتی امکان پذیر گشته است.

همان طور که می دانیم زنبورداری نیز از جمله مشاغلی است که انجام آن نیاز به لوازم کار متعددی دارد. پس جهت موفقیت در هر شغلی باید از لوازم مربوط به آن بخوبی استفاده کرد.

شبکه مانع ملکه میله ای

این شیوه فروش ادوات زنبورداری باعث شده است تا زنبوردارانی که فرصت و یا امکان مراجعه به مراکز عرضه این لوازم را ندارند هم بتوانند با تماس با سایت لوازم زنبورداری شرکت رودین موفق به خرید هر یک از این ابزارهایی که مورد نیازشان است، شوند.

شبکه مانع ملکه میله ای که از جمله انواع پنجره مانع عبور ملکه افقی محسوب می گردد، از بهترین مواد اولیه موجود در این زمینه ساخته شده است و کارایی آن تنها برای کندوهای لانگستروت می باشد.

برای اطلاع از بقیه مشخصات مرتبط به این ابزار، می توانید از طریق کلیک برروی دکمه موجود در پاراگراف قبل وارد فروشگاه شرکت رودین شده و اطلاعات کامل مرتبط با آن را کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید