ژل رویال چیست

ژل رویال عسل ماده ایست که از غدد هیپوفارِنکس زنبورهای کارگر خارج می شود و تنها غذایی است که ملکه در تمام عمر خود از آن تغذیه می کند و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از اینکه از تخم خارج شدند با ژل رویال تغذیه می شوند.

این غذای زنبور ملکه، دارای ویژگی های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند: فعالیت های آنتی اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است. شاه انگبین، غذای ملکه یا ژله رویال نام های دیگر آن هستند.

به رنگ زرد کمرنگ بوده و حالت ژلاتینی دارد و طعم آن خاص و بوی آن تند و شیرین است. همچنین ژل رویال حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی، آمینو اسیدهای آزاد، ویتامین و مواد معدنی می‌ باشد.

ژل رویال از ۶۰ الی ۷۰ درصد آب، ۱۲ الی ۱۵ درصد پروتئین، ۱۰ الی ۱۶ درصد شکر، ۳ الی ۶ درصد چربی و ۲ الی ۳ درصد ویتامین، نمک و آمینو اسید تشکیل شده است. البته ترکیب آن بسته به منطقه جغرافیایی و آب‌ و هوا متفاوت می‌ باشد.

برای مشاهده ویدئوهای بیشتر اینجا کلیک کنید.

آیا میدانستید؟

ژل رویال به عنوان یکی از شگفت انگیزترین مواد طبیعی در دنیا شناخته می شود که ویژگی های منحصربفردی دارد. این ماده طبیعی نه تنها برای زنبور عسل یک ماده حیاتی است، بلکه برای ما انسان ها نیز به عنوان یک ماده دارویی و شفابخش مورد استفاده قرار می گیرد.

ژل رویال طبیعی در دمای محیط بسرعت فاسد شده و باید درون یخچال یا فریزر نگهداری شود. برای مرتفع کردن این مشکل، تولید کنندگان اقدام به تولید فرآورده هایی از ژل رویال اصل نمودند تا دیگر نگرانی بابت فساد نداشته باشید.

برای خرید ژل رویال اصل و فرآورده های آن از فروشگاه صنایع غذایی رودین، روی دکمه کلیک کنید:

1
2
3
محصولات ژل رویال طبیعی
1

ژل رویال طبیعی

2

پودر ژل رویال

3

کپسول ژل رویال

فرآورده های ژل رویال عبارتند از:

  1. ژل رویال طبیعی
  2. پودر ژل رویال
  3. کپسول ژل رویال

در مقاله های مجزا به هر یک از این فرآورده های ژل رویال بصورت مفصل و کامل پرداخته شده است. بنابراین برای مطالعه بیشتر در خصوص آن ها به مقاله مورد نظر رجوع کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات و تخفیف ها به اینستاگرام ما بپیوندید:

ژل رویال طبیعی

ژل رویال طبیعی برگرفته از غدد هیپوفارِنکس زنبورهاست. ژل رویال به عنوان معجزه طبیعت شناخته می شود زیرا سرشار از ترکیبات فوق العاده است. ژل رویال حاوی مقادیر زیادی از پروتئین، ویتامین، استروژن و… است.

برای خرید بهترین ژل رویال طبیعی باید به فروشگاه های معتبری مانند صنایع غذایی رودین مراجعه کرد.

ژله رویال عسل چیست

پودر ژل رویال

به منظور جلوگیری از فساد سریع ژل رویال و سهولت در جابجایی آن، تولید کنندگان ژل رویال دست به تولید فرآورده هایی از ژل رویال زدند.

ژل رویال اصل توسط دستگاه های بخصوصی مانند دیپ فریز منجمد و خشک می شود و به حالت پودری در می آید.

پودر ژل رویال هیچ ترکیب اضافی ندارد و تمامی خواص ژل رویال خام را داراست، حتی بیشتر.

کپسول ژل رویال

کپسول ژل رویال در واقع متشکل از پودر ژل رویال اصل و پوکه های دارویی کپسول است. مزیت استفاده از کپسول ژل رویال این است که می دانید در هر بارمصرف این کپسول، چه میزان پودر ژل رویال مصرف کرده اید.

البته مهمتر از همه اینکه دیگر نگرانی بابت حمل و نقل کپسول نخواهید داشت، زیرا برخلاف ژل رویال طبیعی، کپسول آن (در فضای بیرون از یخچال) به سرعت فاسد نمی شود.

کپسول ژل رویال طبیعی

ناگفته نماند که ما در فروشگاه رودین، انواع ژل رویال خارجی را با برندهای مختلف و اورجینال عرضه می کنیم. ژل رویال های خارجی گزینه مناسبی برای مصارف عمده در صنایع هستند.

اما اگر به دنبال مصارف دارویی و شخصی هستید، حتما ژل رویال ایرانی اصل مصرف کنید.

تاثیرات ژل رویال بر بیماری ها

برای خرید ژل رویال اصل و فرآورده های آن از فروشگاه صنایع غذایی رودین، روی دکمه کلیک کنید: