دستگاه تصعید اسید اگزالیک دستی در زنبورداری

در ادامه شما را بیشتر با دستگاه اسید اگزالیک دستی و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم نمود.

با کنه واروا آشنایی دارید؟ با روش های مبارزه با آن چطور؟ اگر آری، پس حتما از دردسر های مصرف داروهای ضدکنه واروا مانند اسید اگزالیک و اسید فرمیک اطلاع دارید.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و صنعت، دستگاه های زنبورداری نیز بروز و مدرن شده اند و کار ما را ساده تر کرده اند. برای مثال همین دستگاه تصعید اسید اگزالیک در زنبورداری که بسیار مفید و کاربردی است.

این مطلب را نیز به خاطر داشته باشید که تمامی ملزومات نام برده در این سایت در فروشگاه اینترنتی ابزار زنبورداری شرکت رودین عرضه می شوند و می تواند همین حالا سفارش دهید.

ابتدا برای آشنایی با دستگاه تصعید اسید اگزالیک و کاربرد آن ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

اسید اگزالیک در زنبورداری

اسید اگزالیک بصورت پودری سفید رنگ بوده و براحتی در آب حل می شود و محلول آن بی رنگ است.

این اسید در زنبورداری برای مبارزه با انواع کنه ها خصوصا کنه واروا استفاده می شود. اما بخاطر داشته باشید که اسید اگزالیک زنبورداری باید از نوع آزمایشگاهی آن باشد.

ارزان و ارگانیک بودن، اثرگذاری و کنه کشی بالا، عدم تاثیر گذاری روی طعم و بوی محصولات داخل کندو از مزایای استفاده از اسید اگزالیک برای مبارزه با کنه واروا است.

روش های مصرف مختلفی برای درمان با اسید اگزالیک وجود دارد:

  1. روش قطره ای
  2. اسپری کردن
  3. استفاده از دستگاه بخور اسید اگزالیک
  4. استفاده از دستگاه تصعید اسید اگزالیک

در مقالات قبلی به دستگاه بخور اسید اگزالیک و نحوه کارکرد و استفاده از آن را توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم به دستگاه تصعید اسید اگزالیک بپردازیم.

توجه داشته باشید که تنفس غبار و بخار ناشی از مصرف اسید اگزالیک خطرناک و سمی است و همچنین نباید با چشم و پوست دست برخورد داشته باشد زیرا ایجاد زخم و حساسیت شدید می کند.

برای حفظ امنیت در کار با اسید اگزالیک باید از ماسک ضد اسید و دستکش چرمی ضد اسید استفاده کنید و با امنیت خاطر به کنه کشی بپردازید.

دستگاه اسید اگزالیک دستی

دستگاه تصعید اسید اگزالیک

همه زنبورداران از کارایی و میزان کنه کشی بالای اسید اگزالیک اطلاع دارند و به همین دلیل است که مصرف اسید اگزالیک به عنوان یک کنه کش موثر، بسیار رایج بوده و برای مبارزه با کنه واروا استفاده می شود.

حال روش های مختلفی برای استفاده از اسید اگزالیک وجود دارد که کمی قبل تر به بیان این روش ها پرداختیم و گفتیم که یکی از این روش ها استفاده از دستگاه تصعید اسید اگزالیک است.

حال امروز به معرفی دستگاه تصعید اسید اگزالیک می پردازیم که یکی از رایج ترین روش های مصرف اسید اگزالیک در زنبورداری است.

دستگاه تصعید اسید اگزالیک یکی از ایمن ترین روش ها و از لحاظ قیمتی نیز یکی از ارزان ترین روش های مبارزه با کنه واروا در زنبورداری مدرن محسوب می شود و تاثیر قطعی بر نابودی کنه ها دارد.

بطور کلی عملکرد دستگاه بخور اسید اگزالیک و دستگاه تصعید اسید اگزالیک یکسان است ولی در دستگاه تصعید اسید اگزالیک باید از پودر این اسید استفاده شود.

اسید اگزالیک خشک پس از ریختن در این دستگاه با کمک بالا بردن دما به بخار تبدیل شده و این بخار می تواند تمامی کنه های یک کلنی را طی 2 الی 3 روز درمان کرده و از بین ببرد.

دستگاه تصعید اسید اگزالیک

دستگاه اسید اگزالیک دستی

این دستگاه مدل های مختلفی مانند دستگاه تصعید اسید اگزالیک گازی و دستگاه اسید اگزالیک برقی و یک مدل دستی کوچک دارد. و ما در این مقاله به دستگاه تصعید اسید اگزالیک دستی می پردازیم.

از مهمترین قطعات تشکیل دهنده این دستگاه لوله انتقال گاز، مخزن اسید اگزالیک، مشعل، سر شیلنگی، شیر گاز و دسته و اهرم می باشد.

ما بهمراه این دستگاه یک کاتالوگ از نحوه مصرف آن برای شما ارسال می کنیم که تمامی اجزاء این دستگاه را شرح داده و نحوه استفاده و نگهداری از آن را توضیح می دهد و سوالی برای شما باقی نخواهد گذاشت.

شدیدا توصیه می شود که هنگام کار با اسید اگزالیک مرک آلمان از ماسک ضد اسید استفاده شود تا بخارات این اسید استنشاق نشود.

برای خرید دستگاه اسید اگزالیک دستی از فروشگاه رودین روی دکمه زیر کلیک کنید:

خرید انواع لوازم زنبورداری

فروشگاه لوازم زنبورداری رودین

برای شروع به کار در حرفه زنبورداری لوازم بسیاری نیاز دارید و بدون وجود بعضی از این لوازم عملا نمی توانید زنبورها را کنترل کرده و محصول خوبی داشته باشید.

به منظور خرید و فروش لوازم زنبورداری در تمامی شهرهای ایران فروشگاه لوازم زنبورداری وجود دارد ولی متاسفانه در شهرهای کوچک زنبورداران با مشکل خرید لوازم مواجه اند.

خصوصا بسیاری از داروهای معتبر خارجی مانند اسید اگزالیک مرک آلمان و … در فروشگاه های کوچک یافت نمی شوند و به مشکل بر می خورید.

فروشگاه لوازم زنبورداری اینترنتی مانند فروشگاه لوازم زنبورداری رودین نیز بدین منظور روی کار آمده و تمامی ملزومات این حرفه را با تنوع بالا عرضه کرده و درب منزل به شما تحویل می دهد.

یکی از بهترین و متنوع ترین فروشگاه های اینترنتی لوازم زنبورداری، فروشگاه شرکت رودین است که همیشه با تهیه بهترین ها و باکیفیت ترین ها سعی در خدمت رسانی به شما را داشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید